Syvälahden lava 66 vuotta!

Syvälahden tanssiohjelmisto, kesä 2018

Toukokuu | Kesäkuu | Heinäkuu | Elokuu | Syyskuu

Esiintyjäkuvista pääset heidän omille www-sivuilleen, mikäli heillä on sivut. Ohjelmamuutokset mahdollisia, seuraile lehti-ilmoittelua, näitä nettisivuja sekä Syviksen Facebook-sivuja!

Osta liput ennakkoon!

Osta liput tansseihin osoitteesta www.huvilippu.fi!

Huvilippu

Tule tanssibussilla Mikkelistä!

» Lue lisää

Toukokuu

Neljänsuora

Kesäkauden avajaiset
la 12.5.

NELJÄNSUORA

SINITAIVAS

Sinitaivas
 
 
Finlanders

La 19.5.

FINLANDERS

JONNA ORTJU
& Namu

 

Jonna Ortju & Namu
 
 
Anneli Mattila

La 26.5.

ANNELI MATTILA
& Recados

J. ESKELINEN
& Onnenkulkurit

J. Eskelinen & Onnenkulkurit


>> Sivun alkuun

Kesäkuu

Saija Tuupanen

La 2.6.

SAIJA TUUPANEN
& eXmiehet

HELMENKALASTAJAT

 

Helmenkalastajat
 

 

 
 

To 7.6. klo 18-19

SYVIS-LAVIS
Lavatanssijumppa

Lue lisätiedot tästä (pdf)

 
 

 

 
Mikko Mäkeläinen

La 9.6.

MIKKO MÄKELÄINEN
& Myrskylyhty

THE VINCENTS

 

The Vincents
 

 

 
 

To 14.6. klo 18-19

SYVIS-LAVIS
Lavatanssijumppa

Lue lisätiedot tästä (pdf)

 
 

 

 
Teemu Roivainen

La 16.6.

TEEMU ROIVAINEN
& Energia

MARIA TYYSTER
& Rodeo

 

 

Maria Tyyster


Pe 22.6.
Juhannusaaton kokkotanssit

Marita Taavitsainen Aki Samuli Aino Niemi, Tangokuningatar 2017

MARITA TAAVITSAINEN
& Koivu

AKI SAMULI
& Fantasia

AINO NIEMI
& Tanssiorkesteri
KAIHO

La 23.6.
Juhannustanssit

Diandra Eija Kantola Tomi Markkola

DIANDRA
& Sallad-yhtye

EIJA KANTOLA
& Omega

TOMI MARKKOLA
& Fernet

 


La 30.6.

 

Pekkaniskan Pojat

PEKKANISKAN
POJAT

Marko Maunuksela Jukka Hallikainen

MARKO MAUNUKSELA
&
JUKKA HALLIKAINEN
& Jackpot

 

>> Sivun alkuun

Heinäkuu

Agents

La 7.7.

AGENTS
& Vesa Haaja

SARI KOIVIKKO
& Kuunhopea

Sari Koivikko

   
Taikakuu

La 14.7.

TAIKAKUU

ANNE MATTILA
& Deja-vu

 

 

Anne Mattila
     
Tommi Soidinmäki

La 21.7.

TOMMI SOIDINMÄKI
& Vastakaiku

TULIPUNARUUSUT

 

 

 

Tulipunaruusut
     

TANSSI KANSSAIN TV-tanssit
To 26.7.

TOMI MARKKOLA
& Fernet

TANGOKUNINGAS 2018

TANGOKUNINGATAR 2018

SMORK-VOITTAJA 2018

Isäntänä: LAURI KARHUVAARA

Tanssi Kanssain TV-tanssit
     
Yölintu

La 28.7.

YÖLINTU

TEIJO LINDSTRÖM
& Royal Sound

 

 

Teijo Lindström

 

>> Sivun alkuun

Elokuu

Jorma Kääriäinen

La 4.8.

JORMA KÄÄRIÄINEN
& Yhden tähden
orkesteri

FBI BEAT

 

FBI Beat
     
Tuure Kilpeläinen

La 11.8.

TUURE KILPELÄINEN
& Kaihon karavaani

HELMINAUHA

 

Helminauha
     
Matti ja Teppo

La 18.8.

MATTI ja TEPPO
& Horizone

NINA ÅKERMAN
& June Band

 

     
Juha Tapio

La 25.8.

JUHA TAPIO

IN THE MOOD
& Suvi Karjula

 

In The Mood

 

>> Sivun alkuun

Syyskuu

 

La 1.9.

 

Komiat

Tangokuningas 2018
& SMORK 2018

Tangokuningatar 2018
& SMORK 2018

KOMIAT

Sinitaivas

La 8.9.

SINITAIVAS

JANNE TULKKI
& Tulinen Sydän

Janne Tulkki
 

 

 
Neljänsuora

La 15.9.
Kesäkauden päättäjäiset

NELJÄNSUORA

REETA
& Lumo

 

Reeta & Lumo

 

>> Sivun alkuun

Toukokuun 2015 esiintyjiä


Osta liput ennakkoon:

Huvilippu - osta liput ennakkoon!

Elämäniloa Syviksestä - hanke

Bussikuljetukset, Syvälahti

Teatteriosuuskunta EState: Muistojeni albumit